Badminton

Nazwa badminton pochodzi od nazwy angielskiej posiadłości - Badminton House, księcia Beaufort. Aktywność fizyczna podobna do dzisiejszego badmintona była znana od wielu tysięcy lat prawie na wszystkich kontynentach. Na początku lotkę odbijano nogami.

Badminton jest najszybszym sportem świata. Lotki szybują z największą prędkością, a dotychczasowy rekord to 462 km/h. Pióra lotki do badmintona powinny mieć jednakową długość od 62 do 70 mm mierząc od koniuszków piór do powierzchni podstawy. Lotka do badmintona zrobiona jest z 16 piór ze skrzydła gęsi.

Pierwsza Liga Badmintona z Nobel Sport i Racketlon Club ruszyła 1 marca 2017 roku.

Wszystkich zainteresowanych  chcących zmierzyć się z rywalami i sprawdzić swoje umiejętności zapraszamy do współzawodnictwa.

Grupy, mecze oraz pozostałe warunki uczestnictwa w rozgrywkach określa Regulamin.Jesteśmy przekonani, że warto poszukiwać nowych dróg, dzięki którym można osiągać więcej, urozmaicając przy tym codzienność i odnajdując radość w aktywnym, a przede wszystkim zdrowym stylu życia.

Nobel Sport pomógł już w niejednym sportowym przedsięwzięciu, dając możliwość do spełnienia sportowych marzeń wielu ludzi i instytucji.

Nie chcemy spoczywać na laurach, dlatego wciąż poszerzamy swoją działalność.