Stowarzyszenia dla ludzi z pasją

Stowarzyszenie Nobel Sport zostało założone w 2003 roku przez ludzi, dla których sport i aktywne spędzanie czasu stanowią jeden z najważniejszych aspektów życia.

Od 2009 roku nasze Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i ma prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego. Przywilej ten umożliwia nam realizowanie celów statutowych stowarzyszenia.

Nobel Sport nie tylko dzieli się z innymi zamiłowaniem do sportu i aktywnego trybu życia, ale też wspiera młodych sportowców, którzy ze względu na sytuację materialną mają utrudnione możliwości w realizacji swych sportowych marzeń.  Poprzez zaangażowanie w różnorodne formy aktywności ruchowej rozwijamy talenty w środowisku dzieci  i młodzieży oraz pragniemy stworzyć im realne możliwości do osiągania sukcesów. Wśród naszych podopiecznych mamy utalentowanych młodych tenisistów,  zawodników klubu jeździeckiego, miłośników gry w bilard, czy futbol stołowy, których radość i sukcesy są dla nas największą wdzięcznością za ofiarowane im wsparcie.

Naszą misją  jest poszukiwanie nowych rozwiązań oraz możliwości do efektywnego działania. Sportowcom potrzebującym wsparcia finansowego podajemy swoją pomocną dłoń, by nie zaprzepaścić ich dorobku i przyczynić się do dalszych sukcesów, które są w stanie osiągnąć. Wykorzystując falę ogromnych dokonań naszych podopiecznych, wspieramy szkoły, związki sportowe, a także małe lokalne kluby, specjalizujące się w wyławianiu i szkoleniu młodych talentów. W tym celu pomagamy im w zdobyciu odpowiedniego sprzętu. Wiemy, że dobrze wyposażone placówki będą dodatkową motywacją dla dzieci i młodzieży do aktywnego uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego oraz zajęciach sportowych, a to z pewnością zaowocuje wieloma spektakularnymi sukcesami.

Organizując liczne zawody sportowe zachęcamy do zdrowego współzawodnictwa, kształtowania mocnych i pozytywnych cech charakteru naszych podopiecznych oraz promujemy zdrowy styl życia. Angażując się w liczne imprezy sportowe poznajemy nowych ludzi i nowe pasje.

Oferujemy wsparcie i pomoc dla osób i instytucji działających aktywnie w każdym obszarze kultury fizycznej. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy, także te dotyczące organizowania cyklicznych wydarzeń sportowych, takich jak turnieje, maratony, zloty i mistrzostwa.

Zig Ziglar  miał rację – „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał”. Dlatego pragniemy zachęcić wszystkich do współpracy i zaprosić do wsparcia Stowarzyszenia, ponieważ niejednokrotnie ofiarowana pomoc jest fundamentalnym początkiem sportowych osiągnięć dla tych , którzy mają talent, a nie mają możliwości finansowych na jego rozwój.

Pomagamy i wierzymy w  sportowe możliwości.

Sprawozdania Merytoryczne i Finansowe OPP Nobel Sport