III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Skijoeringu

Stowarzyszenie Sportowe Nobel Sport było jednym ze współorganizatorów Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Skijoering, które odbyły się w Karpaczu 8 lutego 2014.

Skijoering jest rozwijającą się dyscypliną w Polsce. Przywędrowała ze Skandynawii, gdzie była traktowana jako sposób przemieszczania się. Nazwa sama mówi za siebie – Skijoering znaczy po prostu „ciągnięcie nart”.
W skład jednego zespołu wchodzi narciarz i motocyklista. Wspólnie tworzą duet, który powinien być jak jeden organizm, ponieważ od tego zależy szybkość i sposób pokonywania okrążenia. Jeżeli na trasie ustawimy obok siebie trzy takie zespoły spowoduje to, że zwykłe okrążenie zamieni się w walkę ramię w ramię głodnych zwycięstwa, współczesnych gladiatorów.
Skijoering jest wyjątkową dyscypliną. Jeżeli dodamy do tego słoneczną sobotę 8 lutego i atmosferę jaka panowała na Stadionie Miejskim w Karpaczu – mamy wybuchową mieszankę. Pozostanie ona w pamięci na długi czas nie tylko jako wspaniałe, sportowe widowisko, ale również jako przykład, że garstka ludzi z pasją jest w stanie przezwyciężyć przeciwności losu i dokonać niemożliwego.