Puchar Polski Old Boys

W ostatnim spotkaniu Pucharu Polski Old Boys w gościnnym Klubie Falcon w Sosnowcu rozegrano turniej Old Guard, w którym zagrało 28 zawodników.
W pierwszym dniu rozgrywki grupowe odbyły się bez większych niespodzianek. Rozegrano także 2 kolejki z tabeli 2 KO. Jako jedni z pierwszych niespodziewanie odpadli: obrońca 3 miejsca z ubiegłego roku – Bogusław Fortuński i rozstawiony Kazimierz Wasiak.
W niedzielny poranek w następnej rundzie, zajmując 13 miejsce odpadli tak znani zawodnicy jak: Sajtyna i Nowak. W rundzie ćwierćfinałowej zostali pokonani: Ostaszewski, Samsel, Malinowski i Szerechan. Do walki o medale wróciła stara gwardia Jarosław Regulski i Tomasz Kwiecień, lecz musieli uznać wyższość młodszych kolegów i w ten sposób na najwyższym podium stanął po raz pierwszy Arkadiusz Macioł z Klubu Mario w Mikołowie, pokonując Macieja Mroza 6:4 z Nowego Sącza, który po raz drugi w tym roku wystąpił w finale.
W łącznym rankingu sklasyfikowano 86 zawodników. Zwycięzcą rankingu w 2010 r. z miażdżącą przewagą został Tomasz Malinowski, drugie miejsce zajął Tomasz Kwiecień a trzecie Jarosław Regulski. Na czwartym miejscu uplasował się Andrzej Nowak a piąte miejsce ex aequo zajęli Artur Banasik i Zbigniew Samsel.
Widać coraz większe zainteresowanie turniejami w tej grupie wiekowej. Wiele rozmawiano i optymistycznie został podsumowany bieżący sezon. Padło wiele propozycji i zmian na przyszłoroczny system rozgrywek.
Więcej informacji na temat cyklu można przeczytać na stronie Pzbil
http://www.bilard-sport.pl/oldboys_2010/index.php